אודות הפרופסור

כנראה שכבר נתקלתם בו, באיש עם המסכה. מתישהו לקראת סוף 2018 מישהו העביר לכם מספר טלפון נייד עלום שם ואמר לכם שדרכו אפשר להזמין בוואטסאפ את ההמבורגר הכי טעים שאכלתם. ואכן, זמן קצר לאחר ששלחתם את ההזמנה הופיע איש חובש מסכה בפתח הדלת, או נפגש אתכם בסמטה אפלה, והעביר לידיכם חבילת נייר חומה.

כשפתחתם את החבילה היכה בכם ניחוח נפלא וממסטל. היו שם המבורגר בטעם מעושן עמוק שלא היה דומה לשום המבורגר שכבר טעמתם, ולצידו קרעי תפו"א פריכים ומגרים שהיו מלאים בארומה וטעם מעושנים גם הם.
טעמתם והבנתם – אתם מכורים. אתם הולכים לראות את האיש במסכה שוב. ושוב.
אל תדאגו, זה קרה לעוד רבים וטובים אחרים. למעשה, המבורגר הפרופסור הפך בן לילה לתעלומה הקולינרית הכי לוהטת של תל אביב.

מי זה הפרופסור? איפה מכינים את ההמבורגר הנפלא שלו לפני שהוא מגיע אליכם? לא רק הלקוחות תהו אלא גם התקשורת התגייסה לפצח את התעלומה. אם עקבתם ממש ממש מקרוב, אולי כבר גיליתם חלק מהתשובות. אולי אתם עדיין באפלה. אבל זה לא משנה באמת.

מה שבאמת משנה הוא שההמבורגרים של הפרופסור עשויים בשר משובח ואיכותי שמוכן במעשנה וכך מקבל את הטעם הכול כך ייחודי שלו. מה שעוד יותר משנה הוא שהפרופסור החליט להקל עליכם ולפתוח מקום שבו תוכלו להזמין את ההמבורגר בטייק אווי או להזמין ממנו משלוח הביתה.

ברחוב טשרניחובסקי התמים למראה, בין חנויות בגדים, קיוסקים ושאר עסקים, צצה פתאום דלת שחורה. בדלת השחורה יש צוהר מסורג, ואם תצלצלו בפעמון תראו אותו שוב. האיש במסכה. הוא ייקח את ההזמנה שלכם וייעלם. זמן קצר אחר כך, ייפתח למטה פתח שבו יונח מגש. המנה שלכם כאן – ההמבורגר של הפרופסור.

אם עוד לא זכיתם לטעום את ההמבורגר ששיגע את תל אביב זה בדיוק הזמן להתחיל. אתם מוזמנים להתייצב בפני הדלת השחורה או להזמין את האיש במסכה אליכם הביתה. אתם הולכים לתת ביס בריא בקציצה הגדולה והעסיסית שספוגה בטעמי העישון העמוקים, להרגיש את הירקות הפריכים נותנים קונטרה של קראנץ' בפה ואת הרטבים והממרחים מוסיפים עוד שכבות של טעם לכל מה שנמצא בתוך הלחמנייה הרכה והטעימה. אתם תרגישו שבעים ומסופקים מאוד, אבל מתישהו, כנראה בקרוב מאוד, אתם תרצו את זה עוד פעם. זה בסדר.
כמו שאמרנו, זה כבר קרה לרבים וטובים אחרים.

עבור לגרסה המיוחדת המותאמת לתוכנת הקראה